Slovenské ľadové medvede Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

August
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

 

Silvester 2014

Silvester 2014

Silvestrovský beh, lyžovanie, či plávanie.. – toľko a ešte veľa iných je možností ako príjemne a zdravo prežiť posledný deň v roku. My sme sa na Silvestra stretli, netradične popoludní, na zasneženom brehu Draždiaka a na tradičnom plávaní – bodke za otužileckými plávaniami kalendárneho roka.

Zobraziť celý článok 

Oslava prvého snehu

Oslava prvého snehu

Iba pár dni po neuveriteľne slnečnom štedrodennom plávaní (TU) sme sa konečne dočkali!

Zobraziť celý článok 

Opäť slnečné štedrodenné plávanie

Na Štedrý deň sme si zaplávali pri vianočnom stromčeku, ktorý sa ligotal rovnako ako vlani v ostrých slnečných lúčoch na hladine Veľkého Draždiaka.

Zobraziť celý článok 

Plávanie v Dunaji Od Štúra k Štefánikovi 2014

Napriek tomu, že 30. novembra 2014 sa konali aj dve iné väčšie otužilecké podujatia - na Kysuciach a Štiavnicku - bola účasť plavcov na plávaní v Dunaji veľká. Najvýznamnejšieho zimnoplaveckého podujatia SĽM v Bratislave sa zúčastnilo v nedeľu 110 zimných plavkýň a plavcov, teda obdobný počet ako vlani. Radi sme privítali medzi nami otužilcov z celého Slovenska – od Košíc cez B. Bystricu, Veľké Uherce a Partizánske, Martin, Trnavu, Nitru, Senec, Senicu, Dunajskú Lužnú, Vajnory ako aj bratislavských otužilcov trénujúcich na Zlatých pieskoch, v Dunaji a Veľkom Draždiaku; organizovaných aj neorganizovaných.

Zobraziť celý článok 

Otvorenie deviatej sezóny na Draždiaku

Od posledného podujatia minulej sezóny – plaveckej Štafety Devín-Čunovo, uplynuli vyše tri mesiace. Mnohí z nás neprestali plávať v malých či väčších skupinách aj počas letnej „prestávky“. Po štvrťročnej letnej pauze sme sa zišli v zmysle nášho plánu aktivít v nedeľu, 5. októbra 2014, na Veľkom Draždiaku, aby sme otvorili deviatu otužileckú sezónu SĽM. Tento rok o dva týždne neskôr ako v predchádzajúcich rokoch, keď sme oficiálne začínali vždy s kalendárnym príchodom jesene.

Zobraziť celý článok 

Opäť sme preplávali Dunaj - TDS

Dvadsaťpäť členov SĽM spolu s pätnástimi ďalšími otužilcami a ďalšou deväťdesiatkou plavcov v neoprénových odevoch preplávalo v sobotu 27.9. v popoludňajších hodinách z ľavého brehu Dunaja na pravý. Na úsek dlhý 1600 m od bratislavského PKO po Aušpic sme potrebovali od 12 do 15 minút. Prúd pri stave hladiny 360 cm nebol silný, voda bola vlažne otužilecká, mala 14,7 stupňov (podľa SHMÚ; ale 13 podľa merania z člna na mieste štartu). Také veľké množstvo plavcov na jednom podujatí preplávalo cez Dunaj  zrejme poprvýkrát. Na Slovensku určite.

Zobraziť celý článok 

Starý most a my

Starý most a my

Najstarší z mostov na Dunaji odchádza do minulosti. Jeho piliere budú mať už 125 rokov. 

Zobraziť celý článok 
 

Užitočné stránky

SHMÚ slovenska-plavecka-federacia zimni-plavani.info