Slovenské ľadové medvedePohár Slnečných jazier Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Pohár Slnečných jazier

Pohár Slnečných jazier
Ešte deň pred pretekmi ukazoval teplomer takmer 20 stupňov a vonku svietilo slniečko, v sobotu 15. marca však bolo všetko inak.

Počasie akoby chcelo ukázať, že otužilcom nemusí dať zabrať iba mráz. Vietor od rána silnel a s oficiálnym otvorením pretekov začali padať aj prvé kvapky. Vzduch mal síce +14, voda +9, ale pršalo a fúkal silný vietor. Keď sme štartovali naše disciplíny (100, 250 a 500 m), bol už riadny lejak. Za vlny na jazere, v ktorých sme museli zápoliť až do cieľa, by sa nemuselo hanbiť ani Severné more :-). Ešteže záverečný úsek sa plával po vetre - aj to prispelo k tohtoročným skvelým výsledkom.

O čo horšie bolo počasie, o to lepšia bola nálada v podpalubi Lobsteru, kde sme si vymieňali zážitky pri čokoládovej fontáne. Náladu nám ešte vylepšilo vyhlasovanie výsledkov, lebo sme ziskali 1. a 3. miesto. Veru, aj vietor a dážď dokážu poriadne potrápit. Ale už sa tešíme na to, čo prinesie budúci ročník. Dvojnásobne nás potešilo, že naša aktérka videoupútavky (http://www.piccard.sk/index.php?a=lmedved.php) bola medzi víťazmi.