Slovenské ľadové medvedeOpäť slnečné štedrodenné plávanie Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Opäť slnečné štedrodenné plávanie

Na Štedrý deň sme si zaplávali pri vianočnom stromčeku, ktorý sa ligotal rovnako ako vlani v ostrých slnečných lúčoch na hladine Veľkého Draždiaka.

Navlas rovnaké počasie ako minulý rok, len bezvetrie a o dva stupne „teplejšia“ voda (+5,5°C, vzduch +5°C). Avšak nielen dátum, stromček na vode ale aj prijímanie nováčikov medzi otužilcov boli pozvánkou pre všetkých na štedrodenné plávanie, ktoré tradične uskutočňujeme na tomto mieste.

Postupujúci trend otužileckého plávania aj v Bratislave je potešujúci. Každý rok pribúda čoraz viac plavcov, ktorí to po lete nevzdávajú a „preplávajú sa“ v jazere až do zimných mesiacov. Mnohí pokračujú popri skúsenejších otužilcoch celú sezónu, i ďalšie.

Práve takýchto sme na Štedrý deň, za prítomnosti mnohých dospelých divákov i veselo džavotajúcich detí, prijali medzi nás, „ľadových medveďov“ - symbolickým poliatím studenou jazernou vodou a oboplávaním okolo stromčeka. Prajeme, aby im ich doterajšie nadchnutie a odhodlanie vydržalo nielen po túto zimu, keď sa snáď pridajú mrazy a sneh, ale i ďalšie sezóny. Okrem trinástich novoprijatých otužilcov sa zúčastnilo plávania ďalších 35 plavcov; medzi nimi i naši dlhodobí zaslúžilí otužilci Mária (80 rokov), Gustáv (78) a Juraj (74), ktorí svojou vytrvalosťou inšpirujú ostatných.