Slovenské ľadové medvedeJubilejný 10. ročník Ľadovej Moravy Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Jubilejný 10. ročník Ľadovej Moravy

Jubilejný 10. ročník Ľadovej Moravy

Hoci veľmi teplý začiatok februára roztopil ľadové nádeje, zimné plávanie v rieke Morava si užívalo takmer 40 otužilcov.

10. ročník (03. 02. 2019) zimného plávania v rieke Morava sa niesol v znamení výrazného oteplenia. Teplota vzduchu sa počas víkendu vyšplhala nad 10 °C, čo zapríčinilo roztopenie snehu, zvýšenie hladiny rieky Morava ako aj zvýšenie teploty vody na 2.5 °C.

Studenú vodu a krásny výhľad na Devínske hradné bralo, typický pre plávanie v rieke Morava, si nenechalo ujsť 37 plavcov a plavkýň. Pre účastníkov boli pripravené 3 plavecké úseky, a to 500 m, 250 m a 100 m. Po poučení o bezpečnosti a zaspievaní hymny otužilcov sa účastníci presunuli na štart jednotlivých plaveckých úsekov. Bezpečný vstup do vody po strmších brehoch bol zabezpečený lanami. Vzhľadom na priaznivejšie podmienky (teplota vody 2.5 °C a rýchlejší tok) sa na najdlhšiu trať odhodlalo 20 plavcov a plavkýň, 15 plavcov a plavkýň sa rozhodlo pre 250 m dlhú trať a 2 plavci sa pridali na 100 m trati. Plávanie na najdlhšej 500 m trati trvalo približne 8 minút.

Po plávaní sa účastníci presunuli do priestorov blízkeho hotela Hradná brána, kde sa na zahriatie podával horúci čaj a tradičný guláš.

Pozrite si fotogaleriu.