Slovenské ľadové medvede Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

 

Jubilant Juraj

Pred pár dňami dosiahol jubilejný vek Juraj Keleši, spoluzakladateľ a dlhoročný člen SĽM.

Zobraziť celý článok 

Na Kunovskej priehrade

Vyše 70 otužilcov z rôznych častí Slovenska, vrátane našich siedmich členov z BA a desiatich z NR, sa zišlo v nedeľu 18. januára na 4. stretnutí zimných plavcov na Kunovskej priehrade, ktoré organizovali senické Polárne líšky.

Zobraziť celý článok 

Trojkráľový Senec

Desať členov a sympatizantov SĽM Bratislava a pätnásťčlenná skupina SĽM z Nitry si spolu s ďalšími zimnými plavcami (161) spoločne zaplávalo na Slnečných jazerách v Senci na 17. ročníku trojkráľového plávania otužilcov, ktorý zorganizoval Piccard Senec - Senecké ľadové medvede, v spolupráci s mestom Senec. 

Zobraziť celý článok 

Silvester 2014

Silvester 2014

Silvestrovský beh, lyžovanie, či plávanie.. – toľko a ešte veľa iných je možností ako príjemne a zdravo prežiť posledný deň v roku. My sme sa na Silvestra stretli, netradične popoludní, na zasneženom brehu Draždiaka a na tradičnom plávaní – bodke za otužileckými plávaniami kalendárneho roka.

Zobraziť celý článok 

Oslava prvého snehu

Oslava prvého snehu

Iba pár dni po neuveriteľne slnečnom štedrodennom plávaní (TU) sme sa konečne dočkali!

Zobraziť celý článok 

Opäť slnečné štedrodenné plávanie

Na Štedrý deň sme si zaplávali pri vianočnom stromčeku, ktorý sa ligotal rovnako ako vlani v ostrých slnečných lúčoch na hladine Veľkého Draždiaka.

Zobraziť celý článok 

Plávanie v Dunaji Od Štúra k Štefánikovi 2014

Napriek tomu, že 30. novembra 2014 sa konali aj dve iné väčšie otužilecké podujatia - na Kysuciach a Štiavnicku - bola účasť plavcov na plávaní v Dunaji veľká. Najvýznamnejšieho zimnoplaveckého podujatia SĽM v Bratislave sa zúčastnilo v nedeľu 110 zimných plavkýň a plavcov, teda obdobný počet ako vlani. Radi sme privítali medzi nami otužilcov z celého Slovenska – od Košíc cez B. Bystricu, Veľké Uherce a Partizánske, Martin, Trnavu, Nitru, Senec, Senicu, Dunajskú Lužnú, Vajnory ako aj bratislavských otužilcov trénujúcich na Zlatých pieskoch, v Dunaji a Veľkom Draždiaku; organizovaných aj neorganizovaných.

Zobraziť celý článok 
 

Užitočné stránky

SHMÚ slovenska-plavecka-federacia zimni-plavani.info